Erkek Kısa Saç Modelleri Rehberi

Erkek kısa saç modeli, erkekler için kullanılan bir saç kesimidir ve genellikle saç uzunluğu kulaklardan kısa veya çene seviyesinde olur. Bu tarzda saç, saçların her yerinde aynı uzunlukta olması veya kulaklar ve üstte daha uzun, altta daha kısa olması şeklinde de olabilir. Erkek kısa saç modelleri, kolay bakım yapılabilir, modern ve temiz bir görünüm sağlar.

Erkek kısa saç modelleri arasında en popüler olanlar; klasik kesimler, buzz kesimler, crew cut, fringe kesimleri ve side part kesimleridir. Bu modeller arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz ve kuaföre giderek uygulatabilirsiniz.

Klasik Kısa Saç Modeli

Pin

Klasik erkek saç modeli, saçın üst kısmı daha uzun ve arka kısmı daha kısa olacak şekilde kesilen bir saç modelidir. Bu model, erkekler için temel bir saç kesimi olarak kabul edilir ve her türlü cilt tipi ve yüz şekli için uygun olan bir saç modelidir. Klasik erkek saç modeli genellikle saçın arka kısmının düz veya hafif eğimli olarak kesilmesi ve saçın üst kısmının ise daha uzun olması şeklindedir. Bu model aynı zamanda genellikle tarz ve şıklık için tercih edilir.

Düz Kısa Saç Modeli

Pin

Düz kısa erkek saç modeli, erkekler için klasik bir saç tarzıdır. Bu tarz, saçın düz ve kısa kesilmiş olduğu anlamına gelir. Bu tarz saç modelinde genellikle erkekler için kolay bakım yapılır.

Kısa Dalgalı Saç Modeli

Pin

Kısa dalgalı saç modeli, erkekler için popüler bir saç modelidir. Bu saç modeli, saçın kısa kesilmiş olmasına rağmen dalgalı bir görünüm verir. Bu tarz saçın dalgalı olmasını sağlamak için fön makinesi veya dalga araçları kullanılabilir. Bu tarz saç genellikle hafifçe katmanlı ve ön tarafı daha uzun olabilir. Kısa dalgalı saç modeli, erkekler için dinamik ve çekici bir görünüm sağlar. kısa saçların daha fazla dolgunluk ve canlılık kazanmasını sağlar ve saçlara yumuşaklık katar. Kısa dalgalı saç modeli, her yaşa ve her saç tipine uygulanabilir.

Kıvırcık Kısa Saç Modeli

Pin

Kıvırcık erkek kısa saç modeli, saçınızın kıvırcıklarını serbest bırakarak kısa ve hareketli bir görünüm elde etmek için kullanılan bir saç modelidir. Bu model, saçınızın kıvırcıklarını hafifçe hareketlendirerek, çevrenize güçlü ve çekici bir hava vermenize yardımcı olur. Kıvırcık erkek kısa saç modeli, genelde kafa derisinin üstünden başlayarak yaklaşık 5 cm uzunluğunda olan, dalgalı ve kabarık kısa kesimleri içerir. Özellikle yuvarlak yüz şekilleri için uygun olabilir.

Dağınık Kısa Saç Modeli

Pin

Dağınık erkek kısa saç modeli, erkekler için rahat ve casual bir saç tarzıdır. Bu model, saçın kısa kesilmiş olmasına rağmen rastgele ve dağınık bir görünüm verir. Dağınık erkek kısa saç modelinde saç genellikle hafifçe katmanlıdır ve ön tarafı daha uzun olabilir. Dağınık erkek kısa saç modeli, erkekler için sportif ve çekici bir görünüm sağlar.

3 Numara Saç Modeli

Pin

3 numara erkek kısa saç modeli, saç kesiminde kullanılan bir ölçü birimidir. Bu ölçü birimi, saç kesiminde kullanılan tıraş makinesinin bıçağının uzunluğunu ifade eder. 3 numara, saç kesiminde kullanılan tıraş makinesinin bıçağının en kısa seviyede olduğunu gösterir. Bu sebeple, 3 numara erkek kısa saç modeli, erkekler için çok kısa bir saç tarzıdır. 3 numara saç modelinde, genellikle yüz çevresinde ve üst kafada kısa kesilir ve arka tarafı ve saç dipleri daha uzun olabilir.

Yanlar Sıfır Saç Modeli

Pin

Yanlar sıfır saç modeli, klasik ve modern bir stil sunan kısa bir erkek saç stilidir. Bu saç modeli, saçınızın her kenarına yaklaşık 1 cm kadar keserek başladığınız ve sonra üst kısmını ve arka kısmını daha kısa tutarak devam ettiğiniz bir stildir. Bu tarz saç, aynı zamanda daha kalın ve gür bir görünüme sahip olan diğer kısa saç stilleriyle karşılaştırıldığında, daha hafif ve daha modern bir görünüm sağlar. Saçın yanlarının sıfır saç modeli, çoğu zaman genç erkekler tarafından tercih edilmektedir ve genellikle moda trendlerine göre değişebilmektedir.

Yanları Kısa Saç Modeli

Pin

Yanlar kısa erkek saç modelleri saçın yan kısımlarının ve ense bölgesinin 12 mm uzunluğunda olduğu erkek kısa saç modelleridir. Saçın yanları ve ense kısımlarındaki kısa görünüm, kesim çizgisinden itibaren kısa saçta kat yaratır.

Havalı Kısa Saç Modeli

Pin

Havalı kısa saç modelleri, saçın dik şekillendirildiği erkek kısa saç modelleri alternatiflerinden biridir. Saçın ön ve orta kısmına yukarıya doğru şekil verilerek kısa saç daha hacimli görünür. Saçın yan kısımları inceltilerek saç modeli tamamlanır.

Sakalsız Erkekler için Kısa Saç Modeli

Pin

Erkek kısa saç modelleri sakalsız erkekler için doğru tercih edildiğinde yüz hattı önemli derecede belirginlik kazanır. Sakalsız erkek kısa saç modellerinde saçta dokulu stil yaratmak önemlidir. Saçın yan kısımlarında enseye doğru oval şekilde kısa kesim uygulanır.

Orta Kısa Saç Modeli

Pin

Orta kısa erkek saç modelleri saçların çok uzun olmadığı çok da kısa olmadığı saç modelleridir. Erkek kısa saç modelleri içerisinde orta kısa saç kesimi yapılırken saçlar tamamen kısaltılmaz. Saçların geriye taranabilecek kadar kısa kesilmesi yeterlidir.

Çok Kısa Erkek Saç Modeli

Pin

Çok kısa erkek saç modelleri 0 numara, 1 numara, 2 numara, 3 numara saç modelleridir.

5 Numara Saç Modeli

Pin

5 numara erkek kısa saç modelleri, saçın en üst kısmında sivrilen kenarla saçı tamamlar. Saçların yanları kısa ve temiz görünür.

Rampa Saç Modeli

Pin

Kısa rampa saç modeli, saçların uç kısımları kısa kesilmiş bir saç stillidir. Bu model, saçların daha hareketli ve canlı görünmesini sağlar ve saçların bakımını kolaylaştırır.

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modeli

Pin

Önü uzun arkası kısa saç modeli bir saç kesim stilidir. Bu model saçın ön kısmı alın seviyesine kadar uzatılmış, arka kısmı ise boyun hizasına kadar kısa kesilmiştir. Önü uzun arkası kısa saç modeli, saçın ön kısmının daha uzun olması sayesinde yüzün ölçeğini dengelerken, arka kısmının kısa olması sayesinde kolayca taranabilir ve yıkanabilir. Bu model genellikle yuvarlak yüzler ve düz saçlar için uygun olmasına rağmen, düzgün kesilmiş olarak her saç tipi ile uyumlu olabilecektir.

Genç Erkek Kısa Saç Modeli

Pin

Genç erkekler tarafından kısa saç modelleri tekrar tercih edilmeye başladı. Genç erkeklerin kullanımına en uygun olan erkek kısa saç modelleri hafif kısa erkek saç modelidir. Saçın kenarlarının temiz görünümü, saçın üst kısmında kısa ve kolay şekillendirilebilir dokulu saç detayları genç ruhu yansıtır.

Seyrek Kısa Saç Modeli

Pin

Erkek seyrek kısa saç modelleri seyrek saçları daha kalın ve daha sık görünmesini sağlayan saç kesimiyle birleştiğinde kusursuz erkek kısa saç modellerini oluşturur. Seyrek saçlar için kısa erkek saç modeli oluştururken çok kısa kesim yapılmaz. Seyrek saçlardaki boşluklar kısa saçları tamamen sağa ya da sola tarayarak kapatılır.

Yeni Kısa Saç Modeli

Pin

Yeni kısa erkek saç modelleri saçlarda kontrast yaratmaya yönelik tasarlanmıştır. Pompadour kısa saç modelinden spiky kısa saç modeline kadar farklı alternatif saç modellerini oluşturabilmek yeni kısa erkek saç kesiminde mümkündür.

Erkek Kısa Saç Modelleri Avantajları

Pin

Erkek kısa saç modelleri birçok avantaja sahiptir:

Kolay bakım: Kısa saç daha az fön ve saç şekillendirici gerektirir, dolayısıyla daha az zaman ve para harcanır.

Temiz görünüm: Kısa saç genellikle daha temiz ve düzenli görünür.

Serinletici: Kısa saç üzerinde daha az enerji harcanır, bu da yaz aylarında serinletici olabilir.

Yeni tarzlar deneyebilme: Kısa saç, farklı tarzlar ve şekillerde deneyebilme imkanı verir.

Yeni bir görünüm: Kısa saç kesimi ile yeni bir görünüm edinebilirsiniz.

Her yaş için uygundur: Kısa saç her yaş için uygundur ve herkes tarafından kullanılabilir.

Erkek Kısa Saç Modelleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kısa Saç Modelleri Kime Yakışır?

Pin

Kısa saç modelleri genellikle erkekler için uygun olarak kabul edilir ve çeşitli yüz şekilleri için uygun olabilir. Ancak, her erkek için en uygun saç modeli farklı olabilir ve profesyonel bir kuaför tarafından tavsiye edilmesi önerilir. Önemli olan kişinin saçlarının doğal yapısı, yüz şekli ve kişisel tarzıdır.

Ayrıca, kısa saç modelleri iyi görünecek şekilde taranmalı ve saçlarınızın doğal dalgalarına göre şekillendirilmelidir. Kısa saç modelleri, kalın veya ince saçlı erkekler için de uygundur. Ancak, ince saçlı erkekler için, saçların eğimlerine göre daha kısa veya uzun kesimler tercih edilebilir.

En Kısa Saç Kaç Numara?

En kısa saç 0 numaradır.

Erkek Kısa Saç Modelleri Nasıl Kullanılır?

Erkek kısa saç modelleri fön çekilmesine gerek olmadan, tercihe bağlı olarak saça wax sürülerek gün boyunca kullanılır.

Kısa Saça Çizik Nasıl Atılır?

Kısa saça çizik atmak için saçın ayrım çizgisi belirlenir. Saçın ayrım çizgisinden itibaren ustura kullanılarak saçta çizik görünüm oluşturulur.

5/5 - (3 votes)

Centilmen

Stil, yaşam tarzı ve kişisel gelişim mentoru.
Yorum yapın