Jawline Ne Demek? Jawline Nedir?

Jawline ne demek? hakkında merak ettiğiniz her şeyi yanıtlayacak olan bu makalede aklınızda hiçbir soru işareti kalmadan jawline hakkında tüm yanıtları ve daha fazlasını bulacaksınız.

Ne kadar düzgün yüz hattına sahip olup olmadığınıza bu kadar büyük bir etkiye sahip olan başka ikinci bir bölge olmadığını kolaylıkla fark edebilirsiniz.

Bilimsel araştırmalara göre, çekiciliğin insanlar üzerinde yarattığı etkide çene çizgisinin (jawline) payı yaklaşık %90 civarında.

Geçmişten günümüze, kadınların eş seçimi sürecinde erkeğin ne kadar sağlıklı olduğuna dair bilinçaltı sinyalini gönderen ilk bölge bilin bakalım neresi? Tabii ki çene hattı çizgisi!

Jawline Ne Demek?

Yüz hattının belirleyicisi olan jawline en kısa tanımıyla çene hattını oluşturan çizgidir. İngilizce jaw=çene line=çizgi kelimelerinin birleşimi olarak Türkçeye çevrilir.

Görsel desteğiyle bunu çok daha iyi anlayabileceğinizi düşünüyorum.

jawline (çene hattı)Pin

Gördüğünüz gibi kulak arkasından başlayarak boynun her iki yanında devam eden çene hattı olan jawline, yakışıklılık kavramının doğrudan belirleyici faktörüdür.

Size jawline nedir? önemi nedir? hakkında daha da şaşırtıcı bir bilgi vereyim.

Super-Man gibi gücün simgesi olan karakterlerin çene hattını dikkatlice incelediğimizde, çene hattı görünümünün ne kadar da belirgin olduğunu görmezden gelemeyeceğinizden eminim.

Edward Pattinson, Johnny Depp gibi daha pek çok farklı ismi de sayabilirim. Ama bu kadarının bile jawline nedir? hakkında anlatılmak isteneni anlamanız için yeterli olduğunu düşünüyorum.

Doğal yüz hattınız genetik bir miras olarak sizde bulunsa da bunu daha iyi hale getirerek düzgün yüz hatlarına sahip olmak tamamen sizin elinizde!

Jawline ne demek iyice öğrendiğinize göre şimdi sırada güçlü ve güçsüz yüz hattı arasındaki farkı incelemeye geçmek var.

Güçlü Jawline

Pin

Zayıf Jawline

Pin

Jawline Dolgusu Nedir?

Jawline dolgusu nedir? detaylandırmak gerekirse güçlü çene hattını yeniden şekillendirmeye yönelik deri altına enjeksiyon yöntemiyle yüz hattı boyunca doldurma işlemi olarak tanımlanır.

Ünlüler tarafından estetik uygulamalar arasında her geçen gün popülerliğini arttıran dolgu yöntemi yüz hattını daha belirgin hale getirmek isteyen çok sayıda kişi için de ilham kaynağı oldu.

Fenomen Youtuberlar da jawline dolgusu furyasına katılarak işlem adımlarını yaptıkları videolarda paylaştılar. Kliniklerde nasıl işlem yaptıklarını videoda izleyebilirsiniz.

Jawline Yapma Yöntemleri

Güçlü çene hattı ve güçsüz çene hattı arasındaki farkın ne kadar büyük olduğunu en objektif haliyle gördükten sonra, nasıl güçlü yüz hattına sahip olabileceğinizi bilmek için sabırsızlandığınızı hissediyorum.

Yüz hatlarınızdan memnun değilseniz, uygulayabileceğiniz yöntemlerle istediğiniz görünüme adım adım ulaşabilirsiniz.

Jawline Dolgusu

Dolgu işlemi yüz hatlarını değiştirmede en kısa sürede en hızlı sonuç veren yöntem olduğundan dolayı ilk başvurulan yöntem haline geldi.

Jawline dolgu uygulaması çenenin en uç kısmından kulak çizgisinin üstüne kadar yapılır.

Asimetrik yüz hattını simetrik hale getirmede en başarılı sonuç veren jawline yapma yöntemi diyebilirim.

Çene dolgusunun kalıcılık süresi 12-18 ay olarak tanımlanır. Ne kadar sürede etkisini yitireceği tamamen işlemi yaptıran kişiye göre değişim gösterir.

Geçen sürenin ardından yüz hatları dolgu yapılmadan önceki haline dönmeye başlar.

Yavaş yavaş yaşanan değişim tamamlandığında tekrar çene hattı dolgusu yaptırarak yüz hattınızı istediğiniz haline getirebilirsiniz.

Jawline Egzersizleri

Yüz hattını belirginleştirmede en çok işe yarayan yöntemlerden biri de jawline egzersizleridir.

Yüzdeki mikro kasların çalıştırılmasına yardımcı olan yöntem olmasıyla dolgu işleminden farklı olarak geçici değildir. Yüz hattını şekillendirerek belirgin çene çizgisinin oluşmasına yardımcı olarak kalıcı hale gelmesini sağlamayı hedefler.

Üstelik dolgu için verdiğiniz paranın cebinizde kalacak olması da bütçenizi korumanıza olanak sağlar.

Herkesin yapabileceği kadar basit teknik prensibini barındırmasıyla ekstra hiçbir ekipman gerektirmez.

Jawline egzersiz hareketleri yazısına giderek tüm egzersiz yöntemlerini uygulamalı haliyle hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Mewing

Mewing, yüz hatları için mutlaka bilinmesi gereken uygulaması oldukça kolay bir tekniktir.

Estetik operasyon yaptırmayı tercih etmeyenler için tamamen doğal olarak doğru mewing egzersizleri yardımıyla jawline olduğundan daha iyi hale gelir.

Haftanın farklı günlerinde 15 dakika kadar sürelerde düzenli uygulamalar sonrasında yüz hattında belirgin değişimler yaşanabilmesini destekler.

Jawline dolgusu işlemi anında çene hattınızı değiştirirken mewing daha uzun süreli olarak yapılması gereken uygulamalar bütününü kapsar.

Yüz hattınızın mevcut durumuna göre 6-10 ay arasında sürede değişim görebilirsiniz.

Jawline ne demek? sorusu kadar çok sorulan Mewing makalesini okuyarak teknik hakkında detaylı bilgiye ve uygulamalı egzersiz videosuna ulaşabilirsiniz.

Yüz Masajı

Yüz masajı yöntemi jawline belirginleştirmek isteyenler için sanıyorum ki en az bilinen masaj tekniği.

Genellikle anti-aging için kullanılıyor olsa da yüz masajı çene hattı için de aynı temel mantık üzerinden etki gösterdiğini düşünebilirsiniz.

Yüz masajını çene hattından başlayarak alın bölgesine doğru dairesel hareketlerle yapabilirsiniz.

Elmacık kemiklerinin ortasından şakaklara doğru parmaklarınızdaki boğumlara kullanarak hafifçe yüzünüze bastırmak çene çizgisi için fark yaratır.

Temel yüz masajı hareketlerini sizinle paylaştım. Çene hattına etkisi açısından diğer uygulamalara göre en az etkiye sahip yöntem olsa da rutin oluşturarak gelişim sağlayabilirsiniz.

Jawline Topu

Yüz hattınızı değiştirmek için yaptığınız araştırmalarda mutlaka jawline topu olarak satılan ürünleri görmüşsünüzdür.

Henüz görmediyseniz fikir sahibi olmanız için görselini paylaşıyorum;

jawline topuPin

Jawline topu olarak satılan ürünlerin çalışma mantığı egzersizleri kolaylaştırmaya dayalı.

Çene kaslarını çalıştırmak için topu ağzınızda “çiğneyerek” kullanıyorsunuz.

Günlük 20-30 dakika boyunca kullanılması tavsiye edilen ürünü kullananların sayısının da ülkemizde oldukça yüksek sayılara ulaştığını görüyorum.

Yeni başlayan, orta seviye ve ileri seviye şeklinde belirlenen çalışma rutini mevcut.

Egzersiz topundan sonuç almak içinse azami süresi 5 hafta olarak belirlenmiş.

Yüz kaslarını tek yönlü çalıştırdığından dolayı diğer teknikler bu yönteme göre çok daha efektif sonuçlar verebilir.

En önemli avantajı egzersizlere göre daha çok daha pratik kullanılabilir olması. Tercih sizin.

Eğer siz de paylaştığım yöntemlerden herhangi birini kullandıysanız yorum yaparak bu konuda aklında soru işareti olanlara yardımcı olabilirsiniz.

Oyla post

Centilmen

Stil, yaşam tarzı ve kişisel gelişim mentoru.

“Jawline Ne Demek? Jawline Nedir?” üzerine bir yorum

  1. Mewing sadece çene icin değil ayni zamamda gözle kas arasindaki mesafeyi etkiler ve elmacik kemiklerin ortaya cikmasini sağlar,burun estetiginide düzeltir daha estetik buruna sahip olabilirsiniz dudak yapısına daha düzgün hale ve simetrik hale getirir ve kafa postunuzu komple değiştirir fakat mewing yapabilmk icin ilk once doğru posture sahip olmaniz gerekmektedir yani düz posture sahip olmaniz gerek bunu biraz arastirniz ondan sonra daha uygun olursunuz böylece söyledim tum kavramlaro hepsi gerceklesek ve mükkemel hatlara sahip olcaksınız tek sıkıntısı 1 2 yil gibi bir sürede olucak olmasi sabirli olun ve değişimi izleyin.

    Yanıtla
Yorum yapın