Spor Yaparken Dinlenecek Müzikler (Playlist)

Spor yaparken dinlenecek müzikler, kişinin zevkine ve egzersizin türüne göre değişebilir. Ancak genel olarak, yüksek tempo ve motivasyon verici şarkılar tercih edilir. Örneğin, hip hop, elektronik müzik, rock veya heavy metal gibi türler iyi seçenekler olabilir. Birçok sporcu için özellikle koşu esnasında, pump up şarkılarını dinlemek iyidir.

The Game & Skrillex – “El Chapo”

“El Chapo”, Amerikalı rapçi The Game ile Amerikalı DJ ve plak yapımcısı Skrillex’in bir şarkısı. 25 Haziran 2016’da single olarak yayınlandı.

Woodkid – Iron

Iron, Fransız şarkıcı-söz yazarı ve yönetmen Woodkid’in bir şarkısı. 2011 yılında ilk albümü “The Golden Age”in baş teklisi olarak piyasaya çıktı. Şarkı, folk ve elektronik müzik unsurları içeren orkestral bir pop şarkısıdır ve güçlü bir davul, bas ve yaylı çalgılar kullanır. Şarkının sözleri genel olarak gençliğin mücadelesinin ve gücünün bir yansıması olarak yorumlanıyor. Şarkının bizzat Woodkid tarafından yönetilen müzik videosu, bir dizi sembolik ve ritüel denemeden geçen genç bir çocuğu konu alıyor ve görsel stili ve hikaye anlatımıyla büyük beğeni topladı.

Led Zeppelin – Immigrant Song

Immigrant Song Led Zeppelin tarafından 1970 yılında yayımlanan III albümünde yer alan bir şarkıdır. Şarkı, Viking mitolojisinden esinlenerek yazılmıştır ve sözleri, Vikinglerin İskandinavya’dan Amerika’ya yaptıkları seyahatleri anlatmaktadır. Şarkının seslendirmesi ve gitarları, Led Zeppelin’in karakteristik tarzını yansıtmaktadır. Ayrıca, şarkının açılışı filmlerde ve televizyon programlarında sık sık kullanılmıştır.

Eminem – Berzerk

Berzerk” Eminem tarafından 2013 yılında yayımlanan “The Marshall Mathers LP 2” adlı albümde yer alan bir şarkıdır. Şarkı, 1980’lerin Hip-Hop müziği tarzını yansıtmakta ve Beastie Boys’un “Fight For Your Right (To Party)” şarkısının sample’ını kullanmaktadır. Sözleri genellikle parti havasını ve eğlenceyi anlatmaktadır. Ayrıca şarkıda Eminem kendine has rap tarzını kullanmıştır. Bu şarkı onun ikinci single’ı idi ve çok yüksek bir satış rakamına ulaşmıştır.

Chippin In – Samurai

Chippin’ In” Cyberpunk 2077 video oyununun soundtrack’inden bir parçadır. Şarkı, elektronik müzik tarzında hazırlanmıştır. CD Projekt RED tarafından yayınlanmıştır.

Panda – Desiigner

Panda”, Amerikalı rapçi Desiigner’ın bir şarkısı. İlk single’ı olarak 2015’te piyasaya sürüldü ve hızla popülerlik kazandı ve Nisan 2016’da ABD Billboard Hot 100 listesinin zirvesine ulaştı.

Skrillex – Purple Lamborghini

Skrillex’in Purple Lamborghini adlı şarkısı, 2016 yılında yayınlanan “Purple Lamborghini” adlı single’dır. Şarkı, Rick Ross ve Skrillex tarafından birlikte yazılmıştır ve “Suicide Squad” filmi için hazırlanmıştır. Şarkı, elektronik müzik ve hip hop tarzlarının birleşiminden oluşur ve sert bir ses çıkartır.

Royal Deluxe – Fighter

Underrated müzik grubu Royal Deluxe ilk 10’a yaklaşırken ikinci kez spor yaparken dinlenecek müzikler listesinde kendine Fighter ile yer buldu!

Sezar’ın hakkını Sezar’a teslim etmek gerek diyerek egzersiz müzikleri arayışınıza son verecek parçayı sizlerle paylaşıyorum.

Eminem – Till I Collapse

Dövüş filmlerinin vazgeçilmezi olan Eminem şarkıları arasında Till I Collapse oldukça ikonik yerlerde.

Genel olarak edit çalışmalarında spor motivasyon müzikleri arasında sıklıkla yer alan şarkıyı dinlerken daha fazlasına ulaşmak için kendinizi zorlayacaksınız.

SEVEN NATION ARMY (Remix)

Seven Nation Army bildiğiniz gibi son dönemlerde çok popüler. Aslında değerini geç buldu da diyebiliriz.

Spor yaparken dinlemek için remix haliyle ortalığı kasıp kavuran Lithunia HQ yapımı olan tarzını seveceğinizi düşünüyorum.

Spor için müzik olmazsa olmaz diyorsanız listenize ekleyebilirsiniz.

Survivor – Eye of the Tiger

Rocky filminin motivasyon ve gaza getiricilik açısından sahip olduğu karizmanın önemli bir kısmı Eye of the Tiger şarkısından geçiyor.

Sporunuzu yaparken aradığınız gücü bulabileceğiniz güç veren şarkılar arasında hem en çok bilinen hem de en çok dinlenen güzide parçayla sizi baş başa bırakıyorum. 

Doja Cat – Boss B*tch

Yüksek ritimli müzik yapma konusunda Doja Cat çok özel konumda bulunuyor.

ABD başta olmak üzere pek çok ülkede spor salonu müzikleri listelerini alt üst eden parça spordayken kendinizi kaptırabileceğiniz kadar hareketli.

Mötley Crüe – Kickstart My Heart

Rock yıldızlarının altın çağını yaşadığı dönemden her ne kadar uzaklaşmış olsak da spor yaparken dinlenecek müzikler kategorisinde Mötley Crüe olmazsa liste eksik kalacak gibi hissettim.

Kickstart My Heart baştan sona enerji veren müzikler arasında yer almayı hak ediyor.

Guns N’ Roses – Welcome To The Jungle

Hızlı ritimli spor aktivitesi içerisinde bulunduğunuz anlarda ikonlanşmış rock parçasıyla kendinizi gaza getirmek istediğiniz Welcome To The Jungle çok özel bir yerde.

Koşu müzikleri arayıp da bulamadıysanız artık bu sorunu dert etmenize gerek kalmadı.

James Meyers – I Am The King

Kendinizi kral gibi hissetmeye hazırsanız James Mayers parçasının işinizi fazlasıyla göreceğinden de emin olmanız gerek.

Yüzde yüz motive edici, yüzde yüz konsantrasyon sağlayıcı etkisiyle benzersiz müziği keşfetmeye hemen başlayın.

Blue Foundation – Eyes On Fire (Skeler Remix)

Şarkının orijinal hali oldukça yavaş ritimli hatta biraz duygusala kaçıyor olsa da Skeler remix yaparak parçayı bunun daha dışına taşımış.

Her zaman yüksek ritimli spor yapmadığınızı varsayarak yürüyüş için de yürüyüş müzikleri arayışında olanları düşünerek listeye ekledim.

Yeah Yeah Yeahs – Heads Will Roll (A-Trak Remix)

Spor yaparken dinlenecek şarkılar arasında olabildiğince fazla çeşitlilik bulabileceğinizi şimdiye kadar listeyi okuduysanız mutlaka görmüşsünüzdür.

Yeah Yeah Yeahs’ın en çok beğenilen müziklerinden olan Heads Will Roll hareketli spor müzikleri kategorisinin daimi üyesi.

Daft Punk – Harder, Better, Faster, Stronger

Yıllar boyunca Daft Punk’ın kulağa hoş gelen parçalarını dinledikten sonra günümüzde bile dinlenmeye devam ediyor olması her anı özelleştiren en önemli detaylardan biri.

Harder, Better, Faster, Stronger adıyla bile spor müzikleri listesine girebilecek kadar kültleşmiş yapım.

Linkin Park – In The End (Remix)

Spor salonlarında bir dönem bangır bangır çalan Linkin Park’ın efsanevi şarkısı In The End remixlenerek bambaşka boyuta ulaştı.

Motive edici fitness müzikleri listelerinin en önemli üyelerinden olan In The End sizlerle.

2Scratch – Sober (feat. Swisha T & Pressa)

Hafif karanlık hafif ritimli temposuyla spor yaparken akşam saatlerinde dinlenmesini önerdiği müzik.

Kanye West – POWER

Kanye West yıllar geçse de aynı etkiyi vermeyi sağlayan Power şarkısıyla spor yapanlara müthiş kıyak yapıyor!

Adından da anlaşılacağı üzere güç veren şarkılar arasında. Spor yaparken dinlenecek müzikler playlistinize ekleyebilir ya da hemen dinleyerek sporunuza başlayabilirsiniz.

50 Cent – In Da Club

Klibin bile fitness salonunda çekilmiş olmasıyla herhalde In Da Club motive edici şarkılar arasında olmazsa çok büyük ayıp olurdu.

Spor yaparken kendinizi adeta klipteki salonda gibi hissedecek 50 Cent gibi ağırlıkları üst üste koyup basacaksınız!

Usher – Yeah!

Usher – Yeah o kadar hareketli bir parça ki sporda dinlenecek diğer pek çok müziği tek başına egale edebilir.

Yeah, Yeah, Yeah, Yeah..!

Ke$ha – TiK ToK

Spor yaparken motivasyonunuzu katlayacak özel enerjik şarkılar listesini yarılamışken Kesha adeta durmak yok, temponu düşürme diyerek spora teşvik ediyor!

Shakira – Hips Don’t Lie

Hareketli şarkılarıyla yıllardır bayıla bayıla dinlediğimiz Shakira spor için müzik seçiminin olmazsa olmaz isimlerinden biri.

Hips Don’t Lie dinlerken fitness müzikleri arayışınıza en azından tek şarkılık bir ara vereceksiniz.

Imagine Dragons – Believer

Baslarıyla, durup tekrar yükselişleriyle Believer başlı başına harika yabancı spor müzikleri arasında kendine yer buluyor.

Boks, vücut geliştirme gibi agresif sporları yapıyorsanız mutlaka spor öncesinde de dinlemeniz gereken şarkılardan biri.

Britney Spears – Work B**ch

Daha çok çalışmanız gerektiğini bu kadar sert ifadelerle kulağa bu kadar hoş gelen haliyle herhalde Britney Spears’tan başka ikinci ismin yapması biraz zor.

Arkadaşn Work B**ch diyen kadının size bağırdığını düşünecek olursak hedeflerinize ulaşmanız konusunda ekstra motive olacağınızı düşünüyorum.

Hareketli antrenman müzikleri listenize eklemeyi unutmayın.

Kanye West – Stronger

Kendinizi sanki her an artan bir güce sahip hissedebileceğiniz enfes Stronger şarkısı spor yaparken konsantrasyonu da zirveye taşıyor.

Gaza getiren şarkılar sıralamasında yıllardır yerini korumayı başaran geçmişten günümüze milyonlarca kez dinlenmiş parça kulaklığınızdan dışarı taşıp kanınıza karışacak.

Fall Out Boy – Centuries

Spor yaparken kendinizi Orta Çağ’da gladyatör gibi hissetmek istiyor musunuz?

O zaman Fall Out Boy – Centruies şarkısını hemen dinlemeye başlayın!

Manowar – Warriors of the World

Adrenalin seviyesini zirveye taşıyacak olan Warriors of the World spor salonunda çalarken bir anda herkesin normalden daha yüksek ağırlıklar kaldırdığını görmüştüm.

Spor yaparken dinlenecek müzikler arasında gaz verme oranı en yüksek, sert parçalardan biri olarak şiddetle öneriyorum.

Iron Maiden – The Trooper

Spor müzikleri hareketli olduğunda ekstra enerjiyi vücudunuza pompalıyor.

Iron Maiden spor yapan herkes için mutlaka dinlenmesi gereken şarkılarıyla temponuzu üst düzeye taşıyacak.

Fort Minor –  Remember The Name

Never Back Down filminde çaldığı anda dövüşün başlamasıyla Remember The Name motive edici şarkılar listesinin en önemli parçalarından biri.

HVME – GOOSEBUMPS

Düşük enerjili hissettiğiniz anlarda spora odaklanmanız biraz zor olabilir.

Sporda enerji veren müzikler dinleyerek bunun üstesinden gelmenize olanak sağlayacak Goosebumps kıpır kıpır olmanızı, yerinizde duramamanızı sağlayacak.

Tiesto – The Business

Tiesto kulüplerin efsane ismi olarak yıllardır yürüttüğü projelerle birlikte yerimizde duramamızı sağladı.

Spor için müzik dinlemek istediğinizde hareketli, canlı bir şeyler aradığınızın farkında olarak listeye ekleyerek size öneriyorum.

AC/DC – Thunderstruck

Rock tarihinin şüphesiz en iyi şarkılarından olan Thunderstruck özgüven yükseltici etkisiyle AC DC’nin eşsiz ritmini sunuyor.

Sporda mod yükselten şarkılardan biri olarak riffleri duyduğunuz andan itibaren kendinizden geçeceksiniz.

Rihanna – S&M

Günü biraz hareketlendirmek istediğinizde yürüyüş müzikleri arayışınıza Rihanna son verebilir.

Sahil kenarında yürürken özellikle benzersiz enerji veren şarkıyı spor yaparken de listenize ekleyerek dinlemeye başlayabilirsiniz.

David Guetta – Shot Me Down ft. Skylar Grey

Bang! Bang! Zap! Paw! dediği andan itibaren kendinizi yaşadığınız anın dışına taşıyan ateşi ortaya çıkaracaksınız.

Sporda dinlenecek müzikler içeriğinde enerjinizin en kısa sürede dışarı çıkmasını David Guetta’nın ritimlerinde bulacaksınız.

Snoop Dogg – ‘Sweat’

Spor yaparken dinlenen müzikler nelerdir sorusuna bir cevap da Snopp Dogg ve David Guetta işbirliğiyle ortaya çıkan Sweat yanıt veriyor.

Hem ritimli hem de gaza getiren hava yakalamanıza olanak sağlayan şarkıda nabzınızın arttığını hissetmek çok da zor olmayacak.

Wiz Khalifa – We Dem Boyz

Fitness müzikleri listenizde kesinlikle yer alması gereken We Dem Boyz oldukça hareketli olduğu gibi sizin de isteğinizi arttıracak.

Motive edici nakaratıyla yaptığınız spora dört elle sarılacaksınız.

Adakain – Sky Is Falling

Crossfit gibi ağır sporları yaparken dinleyebileceğiniz müzikler arasında kesinlikle Adakain isminin yer alması gerek.

Sert ritimlerin bulunduğu egzersiz müzikleri terinizin son damlasına kadar savaşmanızın önünü açacak.

Metallica: Enter Sandman

Metallica’nın Enter Sandman’ı kesinlikle spor yaparken dinlenecek şarkılar arasında yer almalı.

Davulun sesiyle kendinizi kaybederken nakarat kısmındaysa artık bedeninize sığamayacaksınız.

Iron Maiden – The Writing On The Wall

Spor için müzik arayışınız için hazırladığım listenin sonlarına doğru yaklaşırken rock/metal ağırlıklı daha sert şarkılara yer veriyorum.

Iron Maiden yeni çıkardığı The Writing On The Wall ile adeta spor yapmaya davetiye çıkarıyor.

Hem girişiyle hem de bitişiyle eşsiz bir şarkı.

Rammstein – Du Hast

Rammstein Du Hast adlı şarkısıyla spor yaparken müzik anlamında müthiş gaz veren parçasını bizlere sunuyor.

Ağır sporlar için mutlaka önerdiği güzide şarkıyı dinlemek bağımlılık yaratabilir.

Måneskin – Zitti E Buoni

Eurovision’un en başarılı şarkılarından olan Zitti E Buoni fitness şarkıları listesi oluştururken yer vermeniz gereken çok hareketli bir parça.

Girişinde, ortasında ve sonunda kısaca her anında ayrı motivasyonu vücudunuza aşılıyor.

Legends Never Die (ft. Against The Current) 

Legends Never Die yavaş başlayıp hareketlenen yapısıyla ilham verici oldukça özgün yapıdaki keyifli şarkı.

5/5 - (1 vote)

Centilmen

Stil, yaşam tarzı ve kişisel gelişim mentoru.
Yorum yapın