Erkek Dağınık Saç Modelleri Fikirleri

Erkek dağınık saç modelleri saçların dağınık göründüğü ve farklı şekillere girebilen saç modelleridir. Dağınık saç modelleri erkek için saçın daha hacimli görünmesini sağlar. Kısa, orta uzunlukta veya uzun saçlar için erkek dağınık saç modelleri kullanabilirsiniz.

Kısa Dağınık Erkek Saç Modelleri

Pin

Kısa dağınık saç modelleri erkek için kullanımı ve yapılışı kolay dağınık erkek saç modelleri olarak sık sık tercih edilir. Kısa saçlar kolay şekil alır. Kısa dağınık saç modeline sahip olmak doğru saç kesimiyle başlar. Kısa dağınık saç modelini oluşturmak için saç kat kat kesilir. Kısa dağınık saç modelleri erkek için saç kesiminden sonra tamamlanma aşamasında saçlara ön kısımda ve üst kısımda yukarıya doğru fön çekilir.

Kabarık Dağınık Erkek Saç Modelleri

Pin

Erkek dağınık saç modelleri için saçların kabarık göründüğü saç modeli tamamen rahat bir dağınık görünüm yaratır. Dağınık saç erkek için yataktan yeni kalkmış gibi salaş bir imaj yaratır. Saçların tüm bölgeleri aynı dağınık saç tarzına sahiptir. Kirli sakalla birlikte dağınık erkek saç modelleri alternatiflerinden olan “kabarık saç” birbirini tamamlar.

Pompadour Dağınık Erkek Saç Modelleri

Pin

Dağınık saç modelleri erkek için Pompadour tarzıyla birleştiğinde ortaya harika sonuçlar çıkar. Pompadour erkek dağınık saç modelleri saçın ön kısmının yukarıya ve kavisli olarak saçın sağına doğru taranmasıyla oluşturulur. Diğer dağınık erkek saç modelleri seçeneklerine göre Pompadour dağınık halde daha düz görünür. Saç için mat wax kullanılarak aynı anda hem dağınık hem de ahenkli görünür.

Dalgalı Dağınık Erkek Saç Modelleri

Pin

Dağınık erkek saç modelleri dalgalı saçlar için hızlı bir stil oluşturur. Dalgalı saçlar doğal olarak dağınık görünen saç tipidir. Zor şekil alan dalgalı saçlar için dağınık erkek saç modelleri kullanmak ideal çözüm yöntemidir. Dağınık saç modelleri erkek için en iyi alternatiflerinden biri olan dağınık dalgalar yaratmak için saçlar yıkanarak ardından fön çekilerek uçlarında kıvrımlar oluşturulur. Saç, alına doğru ve hacimli olacak şekilde taranarak kalıcı dağınık saç görünümü başarıyla yaratılır.

Dağınık Kıvırcık Erkek Saç Modelleri

Pin

Erkek dağınık saç modelleri alternatiflerinden en çarpıcı olanı hiç şüphesiz erkek kıvırcık dağınık saç modelidir. Kıvırcık saçlardaki dağınıklık tamamen doğal görünür. Dağınık saç erkek için en iyi kıvırcık saç tipinde belirgin görünür. Kıvırcık dağınık erkek saç modelleri oluşturmak için tek ihtiyaç saç şekillendirici kullanmaktır. Islak bukleler ve dağınık saç stili erkeklerin karşı konulamaz cazibe kazanmasını sağlar.

Dağınık Düz Erkek Saç Modelleri

Pin

Dağınık saç modelleri erkek için düz saçlarda oldukça keskin bir yüz hattı oluşturur. Düz saçlar için dağınık görünüm saçın iki farklı noktada sabitlenmesiyle oluşturulur.

Orta Uzun Erkek Dağınık Saç Modelleri

Pin

Orta uzun erkek saçı 7-12 cm arasındadır. Dağınık saç modelleri erkek için bu uzunlukta rahatlıkla şekil aldığından dolayı kolaylıkla kullanıma uygundur. Saçların başlangıç noktasından itibaren yukarıya doğru fön çekilerek el yardımıyla saçta karışık görünüm oluşturulur. Saçların ön ve üst kısımları dağınık saç görünümüyle kontrast oluşturur.

Uzun Dağınık Erkek Saç Modelleri

Pin

Dağınık saç modelleri erkek için uzun saçlarla kullanıma uygundur. Uzun saçlarda bir kaç küçük dokunuşla saça dağınık görünüm pratik bir şekilde kazandırılır. Uzun saçlı erkekler için uzun dağınık saç modelleri daha maskülen görünmeyi sağlar.

Faux Hawk Erkek Dağınık Saç Modelleri

Pin

Erkek dağınık saç modelleri alternatiflerinden olan Faux Hawk saç modelinde saçlarda dağınıklığın belirginleşmesi için yanlar 3 numara saç başlığı takılarak saç kesme makinesiyle tıraş edilir. Saçlarda birbirinden ayrı gibi görünen ancak saçın her bölgesinde birbiriyle uyumlu dağınık saç tarzı oluşturulur. Dağınık saç erkek için kısa saçlarda Faux Hawk modeliyle etkileyici imaj yaratır.

Side Part Erkek Dağınık Saç Modelleri

Pin

Side Part dağınık erkek saç modelleri saçlarda cool bir imaj yaratır. Bu saç modelinde dağınık olan saçlar tek bir yöne taranır. Saç çizgisinden itibaren saçlarda ayrım oluşturularak saçta hacim yaratılır.

Doğal Dağınık Erkek Saç Modelleri

Pin

Dağınık saç modelleri erkek için tamamen doğal olarak saç şekillendirici ürünler kullanmadan da yapılan özel imajlardan biridir. Doğal dağınık erkek saç modelleri oluşturmak için saçlar yıkandıktan sonra sadece tarak kullanılarak saç yukarıya doğru taranır ve erkekler için dağınık saç modeli oluşturulur.

Quiff Erkek Dağınık Saç Modelleri

Pin

Erkekler için yıllardır süren saç trendi Quiff, erkek dağınık saç modelleri için biçilmiş kaftan. Quiff saç modeli saçlarda oldukça gösterişli detaylar oluşturur. Uzun ve orta uzunluktaki saçlar için wax kullanılarak saçlar geriye doğru şekillendirilir. Saçların farklı noktalarından saçlara uygulanan şekillendirici ürünlerle erkek dağınık saç stili yaratılır.

Önü Kabarık Erkek Dağınık Saç Modelleri

Pin

Erkek dağınık saç modelleri için “undercut” saç kesim tarzı saçların yan kısımları kısaltılarak oluşturulur. Saçlardaki dağınık görünümü ön plana çıkarır. Saçın üst kısmı dağınık ve uzundur.

Undercut Erkek Dağınık Saç Modelleri

Pin

Dik Dağınık Erkek Saç Modelleri

Pin

Erkek Dağınık Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Dağınık saç modelleri erkek için fön, saç şekillendirici ürünler ve saç sabitleyici kullanarak yapılır.

Erkek dağınık saç nasıl yapılır?

  • Saçları yıkayarak temizleyin
  • Saçları nemli olana kadar kurulayın
  • Fön makinesini kullanarak saçların önünden başlayarak yüksek ısıda arkaya doğru fön çekin
  • Wax kullanarak saçları rastgele şekillendirin
  • Dağınık saç modeline son şeklini vermek için seçtiğiniz saç tarzına göre parmaklarınızla saça yön vererek saç modelini tamamlayın 

Dağınık Saç Kesimi Erkek için Nasıl Yapılır?

Dağınık saç kesimi erkek için saçların tüm bölgelerinde farklı uzunlukta yapılır. Saçların üst kısımlarında inceltme makası (ara makas) kullanılarak saç kesimi yapılır. Erkek dağınık saç modelleri oluşturmak için saçlar arkadan öne doğru kesilir.

Dağınık Fön Nasıl Çekilir?

  • Fön öncesi saçlara daha rahat şekil vermek için saç spreyi sıkın
  • Saçları düz olana kadar tarayın
  • Fön makinesini saçın başlangıcından saçın sonlandığı kısma doğru kullanın
  • Dağınık saç görünümü vermek istediğiniz ters yöne doğru saçı fön çekerken aynı zamanda tarayın
  • Fön çekiminin ardından saçı istediğiniz yöne tarayın

“Dağınık saç nasıl yapılır?” ve “erkek kabarık saç nasıl yapılır?” sorularının yanıtı dağınık fön çekme tekniğidir. Dağınık saç oluşturmak için yukarıdaki adımları izleyerek istediğiniz erkek dağınık saç modellerini oluşturun.

Oyla post

Centilmen

Stil, yaşam tarzı ve kişisel gelişim mentoru.
Yorum yapın