Erkek Uzun Saç Modelleri Rehberi

Erkek uzun saç modelleri saçın 15 cm uzunluğundan fazla olduğu saç modelleridir.

Uzun erkek saç modelleri, saç bakımının düzenli olarak yapılması gereken saç modelleridir. Saç teli kırılmalarını önlemek, uzun saçlara kolay şekil vermek saç bakımıyla sağlanır.

Erkek Uzun Saç Modelleri Kataloğu

Erkek Uzun Kıvırcık Saç Modelleri

Erkek Uzun Kıvırcık Saç ModelleriPin

Uzun kıvırcık saç modelleri erkekler için kıvırcık saçların şık ve rahat detaylar kazanmasını sağlar. Saçlardaki kıvırcıklık doğal kalır. Kıvırcık saçlı erkekler, uzun erkek saç modeli için kendi saçlarıyla yüzde yüz uyumlu olan bu modeli tercih ederek kusursuz tarz yaratırlar.

Uzun saç modelleri erkek kıvırcık saç yapısında belirgin bukleler yaratır. Kıvırcık saçlar çok çabuk kabardığından uzun saç stili kullanmak için erkeklerin saç bakımında nemlendirici saç bakım ürünleri kullanmaları gerekir.

Erkek Topuz Saç Modelleri

Pin

Erkek topuz saç modelleri uzun saçları olan erkeklerin kullanabilecekleri en güzel erkek saç modelleri arasında yer alır. At kuyruğu erkek saç modeli yapmanın en önemli avantajı saçları günlük hayatta kullanımı çok pratiktir. Uzun saç arkada toplanarak topuz görünümü yaratılır. Topuz saç modeli görünüşü oluşturduktan sonra saç tokası yardımıyla topuz saç kullanıma hazır olur.

Erkek uzun saç modelleri alternatiflerinde topuz saç her geçen gün daha fazla erkeğin tercih etmesiyle hem genç erkekler hem de orta yaşlı erkekler tarafından kullanılıyor.

Erkek Uzun Düz Saç Modelleri

Pin

Erkek uzun saç modelleri için kullanıma en uygun saç tipi düz saçlardır. Düz saçlar hiçbir şekillendirme işlemi gerektirmeden uzun erkek saçı görünümünü en sade haliyle kullanmayı sağlayan saç modelleridir. Düz uzun saç modelleri erkek için elegan stil yaratır.

Erkek Uzun Dalgalı Saç Modelleri

Pin

Uzun dalgalı saç erkek için ahenkli uzun saç görünümü oluşturur. Dalgalı saçlara şekil vermek kısa dalgalı saçlara göre dalgalı uzun saç modelleri ile çok daha kolaydır. Yüz hattında yumuşak görünüm yaratan muhteşem dalgalı saçlar erkek uzun saç modelleri olarak tüm dikkatleri üzerinizde toplar.

Genç Erkek Uzun Saç Modelleri

Pin

Havalı Uzun Erkek Saç Modelleri

Pin

Uzun havalı erkek saç modelleri, erkeklerin uzun saçlarında saçların önden arkaya doğru taranarak saçın saç şekillendirici kullanılarak hafif ıslak göründüğü saç modelleridir.

Erkek Uzun Dağınık Saç Modelleri

Pin

Erkek uzun saç modelleri dağınık kullanıma en elverişli saç modelleridir. Dağınık uzun saç modeli en beğenilen erkek saç modellerinden biridir.

Genç erkekler arasında uzun erkek saç modelleri oldukça yaygındır. Uzun saçlar için kusursuz dağınık saç modeli yaratmak vahşi maskülenlik sağlar. Dağınık saç modelleri kullanmak için diğer alternatiflere de göz atabilirsiniz.

Küt Uzun Erkek Saç Modelleri

Pin

Uzun saç modelleri erkek kullanımında çok farklı alternatifleri içerir. Uzun küt saç modelleri bunlardan biri olarak erkeklerdeki uzun saçlarda kahkül görüntüsü oluşturur.

Yanlar Kısa Erkek Uzun Saç Modelleri

Pin

Erkek At Kuyruğu Saç Modeli

Pin

At kuyruğu saç modeli erkekler için uzun saçlara şekil vermenin kolay yoludur. Saç bağlamak erkek uzun saçlarının yüz bölgesinden uzak kalmasını sağlar. Saçını bağlayan erkek yüzüne düşen saç perçemleriyle uğraşmak zorunda kalmaz. Erkek uzun saç modelleri at kuyruğu stilini şekillendirebilmek için farklı tekniklerin kullanımına uygundur.

Erkek Bağlamalı Saç Modelleri

Pin

Bağlamalı erkek saç modelleri, erkek uzun saç modelleri seçenekleri içerisindeki günümüzde en çok kullanılan saç modelleridir. Arkadan bağlamalı saç modelleri erkek için hem modaya uygun hem de modern bir uzun saç stilidir. Saçı bağlı erkek uzun saçlarını tekrar tekrar şekillendirme ihtiyacı olmadan kullanır.

Erkek Orta Uzunlukta Saç Modelleri

Pin

Orta uzunlukta saç modelleri erkek için saç uzunluğunun 10-15 cm arasında olduğu saç modelleridir. Erkekler bu uzunlukta saçlarını istedikleri gibi şekillendirebilirler.

Yanları kısa uzun erkek saç modelleri saçların yan kısımlarının 0 numara ya da 3 numara kesildiği erkek uzun saç modelleri olarak tanımlanır.

Erkek Samuray Saç Modeli

Pin

Samuray saç modelleri “Chonmage” ismiyle de bilinen, Japon kültürünün en önemli parçası samuraylar tarafından kullanılmış saç modelleridir. Samuray saç modeli oluşturmak için uzun saçı arkada toplayarak saç tokasını etrafında iki kez çevirin. Saç tokasının içindeki saçı yarıya kadar çekin. Samuray saç modeli kullanıma hazır! Erkek uzun saç modelleri tarzının yüz yıllar boyunca kullanılmış olduğunun kanıtı samuray saç modelleridir.

Önü Uzun Erkek Saç Modelleri

Pin

Önü uzun erkek saç modelleri erkeklerin saçında arkadan öne doğru uzayan kesim tarzıyla oluşturulan saç modelleridir. Erkek saç modelleri uzun kullanım için genellikle saçların ucundan kesilir. Önü uzun saç modelleri diğer erkek uzun saç modellerinden farklı olarak saçın arka ve yan kısımlarının kısa kesildiği tarzdadır.

Erkek Uzun Saç Modelleri 2022

Pin

Erkek uzun saç modelleri 2022 yılında tüm erkek saç modelleri arasında çok popüler oldu. Uzun saç stilleri yükselişini sürdürmeye devam ediyor.

Erkek Uzun Saç Modelleri 2021

Pin

Erkek Uzun Saç Modelleri 2020

Pin

Erkek Hafif Uzun Saç Modelleri

Pin

Erkek Uzun Saç Kesim Modelleri Nasıl Yapılır?

Erkek uzun saç kesim modelleri saçın uzamasını destekleyecek saç kesim tarzıyla yapılır. 

Erkek uzun saç kesimi detayları:

 • Saçın en arka kısmından bir saç tutamı alarak tepeden enseye doğru kesim yapılır
 • Saç aşağıdan yukarıya doğru makasla kesilir
 • Saçların yan kısmında saçın diğer bölgelerine göre saç makasla kısaltılır
 • Uzun saçta saçın aralarından saç kesimi yapılır

Erkek uzun saç kesimi yapmak için seçilen modele göre saç kesim tekniği değişir.

Erkek Uzun Saç Modellerini Şekillendirme Yöntemleri

Erkekler için uzun saça şekil vermek için saç bakım ürünleri kullanılır. Erkek uzun saç modelleri için saça şekil verme aşamasında; saç bakım kremi, elektriklenme önleyici saç kremi, saç spreyi ve wax ürünleri saç şekillendirmeye yardımcıdır.

Erkek Uzun Saç Modelleri için Sıkça Sorulan Sorular

Erkek Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

 • Erkek uzun saç modelleri bakımı yapmak için saç tipine uygun şampuanla 3 günde bir kez yıkanır
 • Saç şampuanla yıkandıktan sonra temizlendiğinden emin olduktan sonra saç bakım kremi uygulanır
 • Saç bakım kremi saçta bekletildikten sonra ılık suyla saç durulanır
 • Uzun erkek saçı için saç bakımının en önemli son parçası saçları taramaktır. Uzun saçlar tarandıktan sonra rutin saç bakımı tamamlanır
Pin

Uzun Erkek Saç Modeli Kimlere Yakışır?

Uzun erkek saç modelleri; sarışın erkeklere, esmer erkeklere, kumral ten rengine sahip olan erkeklere yakışır. Küçük burunlu, alnı yüzüyle orantılı olan erkeklere uzun erkek saç modelleri daha çok yakışır.

Erkek Uzun Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Erkek uzun saç modelleri kare, oval, üçgen, yuvarlak yüz tipine yakışır.

Erkekte Uzun Saç Mı Kısa Saç mı?

Erkek uzun saç modelleri için seçiminizi yaparken; yüz tipi, boy, yaş, kilo gibi unsurları göz önünde bulundurmalısınız.

Erkek Uzun Saç Kesim Modelleri Nelerdir?

Erkek uzun saç kesim modelleri; katlı saç kesimi, yanlar kısa saç kesimi, gölgeli saç kesimidir.

Uzun Saçtan Kısa Saça Geçiş Erkek için Nasıl Yapılır?

Uzun saçtan kısa saça geçiş erkekler için saçın kademeli olarak kısaltılmasıyla yapılır.

Erkek Uzun Saç Tarama Şekilleri

Erkek uzun saç tarama şekilleri için en çok önden arkaya doğru tarama şekli kullanılır. Erkek uzun saç modelleri bu tarama şekliyle daha hacimli ve ihtişamlı gözükür.

Erkeklerde Uzun Saç Dökülür mü?

Uzun erkek saçı için doğru saç bakım işlemi yapıldığında uzun saç dökülmez. Erkek uzun saç modelleri için temel bakım saç tellerini dökülmeye karşı güçlendirir.

Her Erkek Saç Uzatabilir mi?

Her erkek saç uzatabilir. Uzun saç modelleri erkek için kullanımda saç tipine ve yüz şekline uygun olarak onlarca saç modeli alternatifiyle sınırsız saç şekillendirme olasılıklarına sahiptir.

Dünyanın En Uzun Erkek Saçı Kaç CM?

Dünyanın en uzun erkek saçı 680 cm’dir. Vietnamlı Tran Van Hay, 6.8 metre (680 cm) uzunluğuyla dünyanın en uzun erkek saçına sahip olma rekorunu elinde tutuyor.

Uzun Saçlı Erkek Ünlüler Kimler?

 • Keanu Reeves
 • Johnny Depp
 • Jason Mamoa
 • Christian Bale
 • Jared Leto
 • Brad Pitt
 • Harry Styles
 • Orlando Bloom
 • Jaden Smith
 • Josh Holloway
 • Hugh Jackman
5/5 - (1 vote)

Centilmen

Stil, yaşam tarzı ve kişisel gelişim mentoru.
Yorum yapın