Asyalı Tarzı Kore Erkek Saç Modelleri

Kore erkek saç modelleri tüm dünyada çok popüler. Türk kızlarının bayıldığı Kore tarzı erkek saç modellerinin yükselişi K-POP gruplarının tanınmasıyla başladı.

Kore erkek saç modelleri ilginizi çekiyorsa tüm Kore saç modeli alternatifleri karşınızda!

Topuz Kore Erkek Saç Modeli

Pin

Kore erkek saç modelleri tarzının en popüler örneklerinden biri topuz saç modelidir. Saçlar arkadan topuz şeklinde bağlanarak saçların ön kısımdan iki parça saç ayrımı yapılır.

K-POP Kore Erkek Saç Modeli

Pin

K-POP çılgınlığı Kore erkek saç modellerinin dünya çapında ünlü olmasını sağladı.

K-POP saç modeli uzun saçlara fön çekilerek, saçların alnı tamamen kapatacak şekilde taranmasıyla yapılır. Saçlarda katlı görünümü sağlayan K-POP tarzı Kore erkek saç modeli genellikle boyanmış saçlarla kullanılır.

Kahkül Kore Erkek Saç Modeli

Pin

Kahkül saç modeli Koreli erkekler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Saçların ön kısmı alın çizgisinde küt kesilerek saçta kahkül görünümü sağlanır. Doğal görünümlü ve farklı saç modeli yaratmak isteyen erkekler tarafından denebilir.

Ortadan İkiye Ayrık Kore Erkek Saç Modeli

Pin

Koreli erkekler saçlarını genellikle uzun kullanmayı tercih ederler. Ortadan ayrılan saç modeli uzun saçların ışıltılı ve canlı görünmesini sağlar. Saçların sağ ve soldan ayrılarak şekillendirilmesi saç modelini yapmak için yeterlidir.

Two Block Kore Erkek Saç Modeli

Pin

Tipik bir Kore erkek saç modeli olan “two block” saç kesim tarzı saçların önünde perçem görüntüsü oluşturur. Güney Kore erkek saç modelleri arasında favoriniz hacimli saçlarsa, two block kesinlikle tercih etmeniz gereken saç modeldir.

Saçların üst kısımları saçların yanı ve ense bölgesinden daha uzundur. Undercut saç kesimiyle benzerlik gösteren kesim tarzıyla oluşturulur. Two block saç modelinde saça bakım yapmak ve saçı şekillendirmek undercut kesime göre daha kolaydır.

Disconnected Kore Erkek Saç Modeli

Pin

Disconnected saç modeli Kore erkek saç modeli tarzında yeni nesil saç modelidir. Saçlar birbirinden ayrı gibi görünse de tek parça halinde geriye doğru fön çekilerek şekillendirilir.

Undercut Kore Erkek Saç Modeli

Pin

Undercut Kore erkek saç modeli, klasik undercut saç kesiminden farklı olarak modern saç kesim tarzıyla oluşturulur. Saçların yan kısımları saçların uzun olan kısmıyla doğru orantılı kısaltılır.

Üçgen Kore Erkek Saç Modeli

Pin

Üçgen saç modeli Kore erkek saç tarzını yaratan mükemmel bir saç modeli örneğidir. Saçların ön kısmında yukarıya doğru üçgen şekli oluşturulur. Üçgen tarz Kore erkek saç modelinde saçların yan kısımları kısaltılarak silik bir gölge yaratılır. Saçlarda kusursuz kontrast oluşturulmasını sağlar.

Uzun Kore Erkek Saç Modeli

Pin

Uzun saçlar için kullanılan Kore erkek saç modelleri Koreli erkek saç tarzını en iyi tanımlayan saç modelidir. Karakteristik ve ikonik saç modelinin yapımı için saçlar tamamen doğal haline bırakılır. Saçların ön ve yan kısımları uçlarından kısaltılır.

Klasik Kore Erkek Saç Modeli

Pin

Klasik saç modelleri Koreli erkeklerin iş hayatı için tercih ettikleri saç modelidir. Alışılagelmiş klasik saç modelinden biraz daha farklı olarak kullanılır.

Saçların ayrım çizgisinden ayrılmasının ardından saçlara açı verilerek saçın kavisli görünüm kazanması sağlanır.

Modern Kore Erkek Saç Modeli

Pin

Modern saç kesimiyle oluşturulan Kore erkek saç modelleri günümüzde erkekler arasında oldukça yaygın. Saçların dokulu kesimle detaylı görünüm kazanıyor olması modern saç görünümünü oluşturan faktördür.

Saçların yan kısımları saçın diğer bölgelerine göre daha kısadır. Hacimli ve dolgun saç tarzını oluşturan kesim tarzı

Geriye Taralı Kore Erkek Saç Modeli

Pin

Geriye taralı Kore erkek saç modeli saçların tamamen geriye doğru şekil verilerek tarandığı ve sabitlendiği saç modelidir.

Dalgalı Kore Erkek Saç Modeli

Pin

Dalgalı saçlar için Kore erkek saç modelleri kullanımıyla Kore saç tarzına sahip olmayı en doğal haliyle sağlar. Saçlarında pürüzsüz düzlük görmeye alışkın olduğumuz Koreli erkekler olduğu gibi dalgalı saç kullanan Koreli erkekler de vardır.

Dalgalı Kore erkek saç modeli oluşturmak için saçları tamamen doğal halinde kullanarak saçların yan kısımlara dökülmesi sağlanmalıdır. Makas kesimiyle saçların yanlarına kesim detayı eklenmesi saçların daha dalgalı görünmesinde etkilidir.

Textured Kore Erkek Saç Modeli

Pin

Dokulu saçlar Kore erkek saç modelleri için en çok kullanılan saç modellerinden biridir. Hacimli, düz ve aynı zamanda katmanlı saç modeli olan textured saç modeli erkeklerin saçında kusursuz görünüm yaratır.

Saçın ön kısımlarının farklı uzunluklarda kesilmesiyle dokulu görünüm oluşturulur. Dağınık görünen saç stili saçın her bölgesinde uyuma sahiptir.

Perma Kore Erkek Saç Modeli

Pin

Perma saçların yükselişi devam ediyor!

Perma saç modeli kullanımı saçları düz olan erkekler için saçların daha hacimli ve etkileyici görünmesini sağlar.

Dümdüz saç görünümü saçın hacimsiz ve sönük görünmesine yol açar. Düz saçların daha hacimli görünmesini sağlayan perma Kore erkek saç modeli oldukça etkileyicidir.

Kore Tarzı Saç Kesimi

Kore erkek saç modelleri kendilerine özgün saç kesim tarzıyla oluşturulur. Kore tarzı saç kesimindeki en önemli ipucu saçların aynı bölgede bir uzun bir kısa olacak şekilde kesilmesidir. Saçların kesiminde uygulanan simetrik kesim tekniği saçların havalı görünmesini sağlar.

Koreli Erkeklerin Saç Bakımı

Koreli erkekler saç bakımlarını haftada iki kez uyguladıkları saç bakım rutiniyle yaparlar.  

Koreli erkeklerin saç bakımı rutini:

  • Saçlar, saça uygun şampuanla yıkanır
  • Saç derisine masaj yapılır
  • Saça saç kremi veya saç serumu uygulanır
  • Saça saç maskesi yapılır
  • Saç durulanarak tamamen arındırılır

Kore Erkek Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Kore erkek saç modelleri nasıl yapılır? en çok merak edilen sorulardan biridir. Aşağıdaki adımları takip ederek Koreli erkekler gibi saç modeli yapabilirsiniz.

Kore erkek saç modelleri yapımı:

  • Kullanmak istediğiniz Kore tarzı erkek saç modelini seçin
  • Saç modeline uygun olan saç kesimini yaptırın
  • Saçlara fön çekin ve tarak kullanarak şekillendirin
  • Saçlara saç şekillendirici wax yardımıyla şekil verin
  • Saç spreyi kullanılarak saçın son hali oluşturun
5/5 - (1 vote)

Centilmen

Stil, yaşam tarzı ve kişisel gelişim mentoru.
Yorum yapın